位置:首页 > IC中文资料第7610页 > EBE10RD4ABFA
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
EBE10RD4ABFA
1GB Registered DDR2 SDRAM DIMM (128M words x 72 bits, 1 Rank)
ELPIDA
尔必达
EBE10RD4ABFA
1GB Registered DDR2 SDRAM DIMM
Description\nThe EBE10RD4ABFA is a 128M words × 72 bits, 1 rank DDR2 SDRAM Module, mounting 18 pieces of DDR2 SDRAM sealed in FBGA (µBGA) package. Read and write operations are performed at the cross points of the CK and the /CK. This high-speed data transfer is realized by the 4bits prefetch-pipel • 240-pin socket type dual in line memory module (DIMM)\n PCB height: 30.0mm\n Lead pitch: 1.0mm\n Lead-free\n• 1.8V power supply\n• Data rate: 533Mbps/400Mbps (max.)\n• 1.8 V (SSTL_18 compatible) I/O\n• Double-data-rate architecture: two data transfers per clock cycle\n• Bi-directional, data str;