位置:首页 > IC中文资料 > E48SC05012
E48SC05012价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
E48SC05012
Standard footprint
文件:760.94 Kbytes Page:15 Pages
DELTA
台达电子
Delphi Series E48SC05012, 60W Eighth Brick Family DC/DC Power Modules: 48V in, 5V/12A out
DELTA
台达电子
Delphi Series E48SC05015, 75W Eighth Brick Family DC/DC Power Modules: 48V in, 5V/15A out
Industry standard pin out
Standard footprint
No minimum load required
Delphi Series E48SC, Eighth Brick Family DC/DC Power Modules: 48V in, 3.3V/20A out
Industry standard pin out
封装/外壳:8-DIP 模块,1/8 砖 包装:带 描述:DC DC CONVERTER 5V 60W 电源 - 板安装 直流转换器
隔离电源模块
No minimum load required
E48SC05012产品属性
  • 类型
    描述
  • 输出功率:
    60W
  • 输入电压(Vdc):
    36V~75V
  • 转换效率:
    91.5%
  • 输出电压:
    5V
  • 输出电流(最大值):
    12A
  • 隔离电压:
    1.5kV