位置:首页 > IC中文资料 > DPC30US12
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DPC30US12
AC-DC Power Supplies
The DPC30 series of AC-DC DIN rail power supplies approved for industrial electronics and ITE applications. These versatile supplies provide reliable power in a slimline DIN rail mount plastic case. Competitively priced, the DPC30’s ultra slim, space saving design features a width of just 22.5mm.\n\ • Ultra slim design\n\n• High efficiency\n\n• 5V, 12V & 24V DC nominal outputs\n\n• Wide output adjustment range\n\n• <0.3W no load input power\n\n• -25°C to +70°C operating temperature\n\n• 3 year warranty;
XPPOWER
DPC30US12
AC-DC Power Supplies
文件:645.7 Kbytes Page:4 Pages
XPPOWER
DPC30US12
包装:散装 描述:AC/DC CONVERTER 12V 30W 电源 - 外部/内部(板外) 工业,DIN 导轨电源
Single Output Enclosed Switchers
文件:992.29 Kbytes Page:6 Pages
文件:144.88 Kbytes Page:4 Pages
文件:70.15 Kbytes Page:2 Pages
DPC30US12产品属性
  • 类型
    描述
  • InputVoltage:
    Single Phase
  • OutputVoltage:
    12V
  • OutputCurrent:
    2A