位置:首页 > IC中文资料 > DPC30US05
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DPC30US05
AC-DC Power Supplies
The DPC30 series of AC-DC DIN rail power supplies approved for industrial electronics and ITE applications. These versatile supplies provide reliable power in a slimline DIN rail mount plastic case. Competitively priced, the DPC30’s ultra slim, space saving design features a width of just 22.5mm.\n\ • Ultra slim design\n• High efficiency\n• 5V, 12V & 24V DC nominal outputs\n• Wide output adjustment range\n• <0.3W no load input power\n• -25°C to +70°C operating temperature\n• 3 year warranty\n\n;
XPPOWER
DPC30US05
AC-DC Power Supplies
文件:645.7 Kbytes Page:4 Pages
XPPOWER
DPC30US05
包装:盒 描述:AC/DC CONVERTER 5V 30W 电源 - 外部/内部(板外) 工业,DIN 导轨电源
Single Output Enclosed Switchers
文件:992.29 Kbytes Page:6 Pages
文件:144.88 Kbytes Page:4 Pages
文件:70.15 Kbytes Page:2 Pages
DPC30US05产品属性
  • 类型
    描述
  • InputVoltage:
    Single Phase
  • OutputVoltage:
    5V
  • OutputCurrent:
    4A
更新时间:2026-5-14 17:34:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SIEMENS
23+
BGAQFP
8659
原装公司现货!原装正品价格优势.
SIEMENS/西门子
21+
QFP100
百域芯优势 实单必成 可开13点增值税发票
原装
绝对原装正品全新进口深圳现货
22+
QFP
只做原装,价格优惠,长期供货。
QFP
西门子
25+
QFP100
全新原装、诚信经营、公司现货销售
26+
只做原装,欢迎来电资询
24+
原装现货,可开13%税票