位置:首页 > IC中文资料第942页 > DCR012403P
DCR012403P价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
丝印代码:DCR012403P;DCR01 Series, 1-W, 1000-VRMS Isolated, Regulated DC/DC Converter Modules
1 Features • 1-kV isolation (operational): 1-second test • Continuous voltage applied across isolation barrier: 60 VDC, 42.5 VAC • UL1950 recognized component • 10-pin PDIP and 12-pin SOP packages • Input voltage: 5 V, 12 V, or 24 V • Output voltage: 3.3 V or 5 V • Device-to-device synchro
TI
德州仪器
DCR012403P
DCR01 Series, 1-W, 1000-VRMS Isolated, Regulated DC/DC Converter Modules
TI
德州仪器
DCR012403P
丝印代码:DCR011205U;DCR01 Series, 1-W, 1000-VRMS Isolated, Regulated DC/DC Converter Modules
DCR012403P
Miniature, 1W Isolated REGULATED DC/DC CONVERTERS
文件:151.83 Kbytes Page:9 Pages
BURR-BROWN
DCR012403P
文件:326.76 Kbytes Page:18 Pages
BURR-BROWN
DCR012403P
1-W, 1000-Vrms Isolated, Regulated DC?밆C Converter Modules
文件:778.82 Kbytes Page:28 Pages
DCR012403P
文件:326 Kbytes Page:19 Pages
DCR012403P
封装/外壳:18-DIP 模块,10 引线 包装:管件 描述:DC DC CONVERTER 3.3V 1W 电源 - 板安装 直流转换器
DCR012403P产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    DCR012403P
  • 功能描述
    DC/DC转换器 Mini 1W Iso Regs DC/DC Converter
  • RoHS
  • 制造商
    Murata
  • 输入电压范围
    3.6 V to 5.5 V
  • 输出端数量
    1 输出电压(通道
  • 1)
    3.3 V 输出电流(通道
    600 mA 输出电压(通道
  • 2)
    输出电流(通道
  • 安装风格
    SMD/SMT
更新时间:2026-5-13 19:55:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
BB
20+
SOP12
19570
原装优势主营型号-可开原型号增税票
BB
08+
SOP12
93
一级代理,专注军工、汽车、医疗、工业、新能源、电力
TEXASINSTRUM
24+
28-SOIC(0.29
24+
SOP(DVB)
代理原装现货,价格优势。
25+
明嘉莱只做原装正品现货
18+
保证进口原装可开17%增值税发票