位置:首页 > IC中文资料 > DCR012403
DCR012403价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DCR012403
DCR01 Series, 1-W, 1000-VRMS Isolated, Regulated DC/DC Converter Modules
1 Features • 1-kV isolation (operational): 1-second test • Continuous voltage applied across isolation barrier: 60 VDC, 42.5 VAC • UL1950 recognized component • 10-pin PDIP and 12-pin SOP packages • Input voltage: 5 V, 12 V, or 24 V • Output voltage: 3.3 V or 5 V • Device-to-device synchro
TI
德州仪器
DCR012403
TI
德州仪器
DCR012403
微型 1W 隔离稳压直流/直流转换器
The DCR01 family is a series of high-efficiency, input-isolated, output-regulated DC-DC converters. In addition to 1 W nominal, galvanically-isolated output power capability, this range of DC-DCs offer very low output noise, thermal protection, and high accuracy.\n\nThis combination of features and • 1000-Vrms Isolation (Operational)\n• UL1950 Recognized Component\n• 53 W/in3 (3.3W/cm3) Power Density\n• 10-Pin PDIP and 12-Pin SOP Packages\n• Device-to-Device Synchronization\n• Thermal Protection\n• 400-kHz Switching\n• 125 FITs at 55°C\n• ±10% Input Range\n• Short-Circuit Protected\n• 5-V,;
DCR012403
Miniature, 1W Isolated REGULATED DC/DC CONVERTERS
文件:151.83 Kbytes Page:9 Pages
BURR-BROWN
DCR012403
1-W, 1000-Vrms Isolated, Regulated DC?밆C Converter Modules
文件:778.82 Kbytes Page:28 Pages
丝印代码:DCR012403P;DCR01 Series, 1-W, 1000-VRMS Isolated, Regulated DC/DC Converter Modules
丝印代码:DCR012403U;DCR01 Series, 1-W, 1000-VRMS Isolated, Regulated DC/DC Converter Modules
丝印代码:DCR011205U;DCR01 Series, 1-W, 1000-VRMS Isolated, Regulated DC/DC Converter Modules
文件:326 Kbytes Page:19 Pages
文件:326.76 Kbytes Page:18 Pages
BURR-BROWN
封装/外壳:28-SOIC(0.295",7.50mm 宽)12 引线 包装:管件 描述:DC DC CONVERTER 3.3V 1W 电源 - 板安装 直流转换器