位置:首页 > IC中文资料第10339页 > DBCTB16-2
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DBCTB16-2
TERMINAL BLOCKS 5mm PITCH VERTICAL MOUNT
文件:110.59 Kbytes Page:1 Pages
DUBILIER
DBCTB16-2
DUBILIER
Cascadable Amplifier 10 to 1200 MHz
MACOM
500 mW Zener Diode 1.7 to 37.2 Volts
Features • Low Leakage • Low Zener Impedance • High Reliability
MCC
Silicon Epitaxial Planar Zener Diode for Stabilized Power Supply
Features • Low leakage, low zener impedance and maximum power dissipation of 500 mW are ideally suited for stabilized power supply, etc. • Wide spectrum from 1.6 V through 38 V of zener voltage provide flexible application.
RENESAS
瑞萨
MACOM
DBCTB16-2产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    DBCTB16-2
  • 制造商
  • 制造商全称
  • 功能描述