位置:首页 > IC中文资料第11252页 > DBCFDFSB25A2
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DBCFDFSB25A2
DUBILIER
DBCFDFSB25A2
DUBILIER
Silicon Press-Fit-Diodes High-temperature diodes
DIOTEC
德欧泰克
STACK SILICON DIFFUSED DIODE (ALTERNATOR DIODE FOR AUTOMOTIVE)
ALTERNATOR DIODE FOR AUTOMOTIVE APPLICATION. FEATURES • Average Forward Current : IO=25A. • Reverse Voltage : 200V(Min.) POLARITY E25A2CPS (+ Type) E25A2CPR (- Type)
KECKEC(Korea Electronics)
开益禧无锡开益禧半导体有限公司
Silicon Press-Fit-Diodes
• Nominal Current 25 A • Repetitive peak reverse voltage 50 ... 600 V • Metal press-fit case with glass seal • Weight approx. 10 g • Compound has classification UL94V-0 • Standard packaging: bulk
Silicon Press-Fit-Diodes
Forward Current: 25 A Reverse Voltage: 50 to 600 V Features • max. solder tmeperature 260°C, max 5s
SEMIKRON
赛米控丹佛斯
Silicon-Press-Fit-Diodes – High Temperature Diodes • Nominal Current 25 A • Repetitive peak reverse voltage 50 ... 600 V • Metal press-fit case with glass seal • Weight approx. 10 g • Compound has classification UL94V-0