位置:首页 > IC中文资料第318页 > D10SC4MR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
D10SC4MR
Schottky Rectifiers (SBD) (40V 10A)
SHINDENGEN
D10SC4MR
SHINDENGEN
Schottky Rectifiers (SBD) 40V 10A FEATURES ● Switching power supply ● DC/DC converter ● Home Appliances, Office Equipment ● Telecommunication APPLICATION ● SMT ● Tj150℃ ● PRRSMavalanche guaranteed ● High current capacity with Small Package
FEATURES ● Tj150℃ ● PRRSM avalanche guaranteed ● Fully Isolated Molding ● Dielectric strength 2kV guaranteed APPLICATION ● Switching power supply ● DC/DC converter ● Home Appliances, Office Equipment ● Telecommunication
D10SC4MR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    D10SC4MR
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 Schottky Barrier Diode
  • RoHS
  • 制造商
    Skyworks Solutions, Inc.
  • 产品
    Schottky Diodes
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 配置
    Crossover Quad
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW
  • 工作温度范围
    - 65 C to + 150 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    SOT-143
  • 封装
    Reel
更新时间:2026-5-14 22:50:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SHNDENGE
23+
TO220
20000
全新原装假一赔十
新电元
24+
TO-220F
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增