位置:MS2201L6 > MS2201L6详情
MS2201L6中文资料
厂家型号
MS2201L6
文件大小
131.17Kbytes
页面数量
1
功能描述
CIT SWITCH
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
CIT
MS2201L6数据手册规格书PDF详情
SPECIFICATIONS
Switch Function DPDT
Electrical Ratings 200mA @ 30VDC
Electrical Life 10,000 cycles typical
Contact Resistance < 50 mΩ initial
Actuation Force 200 +/- 100gF
Actuator Travel 4.0 mm total
Dielectric Strength 1000Vrms min
Insulation Resistance > 100MΩ min
Operating Temperature -40°C to 85°C
Storage Temperature -40°C to 85°C