位置:首页 > IC中文资料 > CLV1455E
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CLV1455E
LOW COST - HIGH PERFORMANCE VOLTAGE CONTROLLED OSCILLATOR
FEATURES • Frequency Range: 1440 - 1470 MHz • Tuning Voltage: 1-5 Vdc • MINI-14S - Style Package APPLICATIONS • Wireless radios • Mobile Communications • Basestations
ZCOMM
CLV1455E
VOLTAGE CONTROLLED OSCILLATOR
CPI
Voltage-Controlled Oscillator Surface Mount Module
Applications • Wireless radios • Mobile Communications • Basestations
ZCOMM
文件:87.66 Kbytes Page:2 Pages
VCO (voltage controlled oscillator)
CPI
文件:91.35 Kbytes Page:2 Pages
Dot Matrix LED Unit for Indoor/Outdoor Use(Lamp Type)
■ Features ● No. of dots : 16✕16dots ● Outline dimensions : 96.0✕96.0mm ● Dot size : ø5.0mm ● Dot pitch : 6.0mm ● Radiation color : Yellow-green+Red(High-luminosity)dichromatic type ● Driving method : 1/8 duty dynamic drive
SHARPSharp Corporation
夏普
Timers
ONSEMI
安森美半导体
丝印代码:1455B;Timers
ONSEMI
安森美半导体
丝印代码:1455V;Timers
RF & MICROWAVE TRANSISTORS TV/LINEAR APPLICATIONS
DESCRIPTION The SD1455 is a gold metallized epitaxial silicon NPN planar transistor using diffused emitter ballast resistors for high linearity Class A operation in VHF and Band III television transmitters and transposers. ■ 170 - 230 MHz ■ 25 VOLTS ■ IMD − 55dB ■ COMMON EMITTER ■ GOLD METAL