位置:首页 > IC中文资料 > CL240D10
CL240D10价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CL240D10
PANEL MOUNT
Features Ratings from 5A to 10A @ 24-280 VAC Triac Output LED Status Indicator UL Approved, CE Compliant to EN60950-1 Improved SEMS screw and washer Redesigned housing with anti-rotation barriers AC or DC control EMC Compliant to Level 3 Epoxy free design
SENSATA
森萨塔
CL240D10
PANEL MOUNT
SENSATA
森萨塔
CL240D10
CL 系列
• 额定值范围为 5 A 至 10 A(在 24-280 VAC 条件下)\n\n• 三端双向可控硅输出\n\n• LED 状态指示灯\n\n• 经 UL 认证,CE 符合 EN60950-1\n\n• 改进的 SEMS 螺钉和垫片\n\n• 重新设计的外壳,带有防旋转屏障\n\n• 交流或直流控制\n\n• EMC 符合级别 3\n\n• 无环氧树脂式设计;
CL240D10
文件:738.99 Kbytes Page:5 Pages
CRYDOM
CL240D10
封装/外壳:Hockey Puck 包装:散装 描述:SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V 继电器 固态继电器
ETC
知名厂家
CL240D10
ETC
知名厂家
CL240D10
Ratings of 5A and10A @ 24-280 VAC UL Approved, CE and RoHS Compliant AC or DC control
文件:673.98 Kbytes Page:5 Pages
CRYDOM
CL 系列
固态继电器(可控硅输出)
CL Series
文件:872.26 Kbytes Page:7 Pages
Solid-State Relays
文件:753.65 Kbytes Page:23 Pages
E-OEC
Low cost snubberless triac outputs.
文件:490.77 Kbytes Page:2 Pages
TEC
泰科电子
SOLID-STATE RELAYS
文件:317.79 Kbytes Page:12 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
CL240D10产品属性
  • 类型
    描述
  • 输入电压:
    3V~32V
  • 负载电压:
    24V~280V
  • 负载电流:
    10A