位置:首页 > IC中文资料 > CD4FD161J03
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CD4FD161J03
High-Frequency, Mica Capacitors
文件:171.13 Kbytes Page:2 Pages
CDE
CD4FD161J03
Ultra-High-Frequency Capacitor for CATV and RF Applications 0.1??Lead Spacing
文件:625.19 Kbytes Page:3 Pages
CDE
MICA CAPACITORS
CD4FD161J03产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance:
    160 pF
  • VoltageDC:
    500V
  • Tolerance:
    -5%/+5%\\n
  • MinTemp:
    -55°C
  • MaxTemp:
    125°C
  • Length:
    0.34 in.
  • Height:
    0.31 in.
  • Thickness:
    0.16 in.
  • LeadSpacing:
    0.1 in.