位置:首页 > IC中文资料 > CBC2016T101K
CBC2016T101K价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CBC2016T101K
Wire-wound Ferrite Power Inductors LSQN/LSQPA series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 100uH±10, 0.11A, 0806/2016 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
CBC2016T101K
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
CBC2016T101K
绕线型片状功率电感器(CB系列)[CBC
CBC2016T101K
封装/外壳:0806(2016 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 100UH 110MA 10.4OHM SM 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
CBC2016T101K
Wire-wound Chip Power Inductors
文件:143.1 Kbytes Page:1 Pages
CBC2016T101K
Wire-wound Chip Power Inductors (CB series)[CBC]
文件:283.26 Kbytes Page:3 Pages
Features Item Summary 100uH±10%, 95mA, 0806/2016 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
文件:277.13 Kbytes Page:2 Pages
WIRE-WOUND CHIP POWER INDUCTORS (CB SERIES)
文件:274.68 Kbytes Page:11 Pages
Wire-wound Chip Power Inductors (CB series)[CB]
CBC2016T101K产品属性
  • 电感值:
    100 uH ± 10 %
  • 额定电流 (max):
    0.11 A
    0.11 A (⊿L=30%)
    0.11 A (⊿T=40℃)
    10.4 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    8 Ω
  • LQ测试频率:
    0.796 MHz
  • 自共振频率 (min):
    8 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 25 %
  • 尺寸 (L):
    2.0 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.6 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.6 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm
    Taping Embossed 2000pcs
更新时间:2026-5-14 22:58:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
TDK
SMD
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!