位置:首页 > IC中文资料 > CB2012T100KR
CB2012T100KR价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CB2012T100KR
Wire-wound Ferrite Power Inductors LSQN/LSQPA series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 10uH±10, 0.2A, 0805/2012 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 3000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
CB2012T100KR
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
CB2012T100KR
绕线型片状功率电感器(CB系列)[CB
应用于小型DC / DC转换器等需要大电流的电路设计的绕线型片状电感器。;
CB2012T100KR
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 10UH 520MA 650MOHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
CB2012T100KR
Wire-wound Chip Power Inductors
文件:143.11 Kbytes Page:1 Pages
CB2012T100KR
Wire-wound Chip Power Inductors (CB series)[CB]
文件:289.13 Kbytes Page:3 Pages
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:143.16 Kbytes Page:1 Pages
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 10UH 300MA 650MOHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
功率电感
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:781.95 Kbytes Page:16 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
Surface Mount Ferrite Products
文件:408.34 Kbytes Page:32 Pages
KEMETKEMET Corporation
基美
WOUND CHIP INDUCTORS
未分类制造商
东电化
Surface Mount Ferrite Products
KEMETKEMET Corporation
基美
CB2012T100KR产品属性
  • 电感值:
    10 uH ± 10 %
  • 额定电流 (max):
    0.2 A
    0.2 A (⊿L=30%)
    0.52 A (⊿T=40℃)
    0.65 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    0.5 Ω
  • LQ测试频率:
    2.52 MHz
  • 自共振频率 (min):
    32 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 20 %
  • 尺寸 (L):
    2.0 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.25 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.25 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm
  • RoHS Compliance (10 subst.):
    Yes
  • REACH Compliance (209 subst.):
    Yes
  • IEC62474 (Ver. D20.00) Compliance:
  • Halogen Free:
  • 适用焊接 方法:
    Reflow
  • 包装:
    Taping Embossed 3000pcs
SMD
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!