位置:FQD10N20LTM > FQD10N20LTM详情
FQD10N20LTM中文资料
厂家型号
FQD10N20LTM
文件大小
659.91Kbytes
页面数量
5
功能描述
N-channel Enhancement Mode Power MOSFET
MOSFET 200V N-Ch QFET Logic Level
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
BYCHIP
FQD10N20LTM数据手册规格书PDF详情
Features
 VDS= 200 V, ID= 8 A
RDS(ON) < 260 mΩ @ VGS = 10V
RDS(ON) < 300 mΩ @ VGS =4.5V
General Features
● Advanced Trench Technology
● Provide Excellent RDS(ON) and Low Gate
Charge
● Lead Free and Green Available
FQD10N20LTM产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FQD10N20LTM
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms