位置:首页 > IC中文资料第3672页 > BZY91C36
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
BZY91C36
75 Watt Zener Diodes
NAINA
BZY91C36
Voltage Range?.5 - 75 Volts 5000 Watt Peak Pulse Power
文件:88.88 Kbytes Page:2 Pages
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
BZY91C36
Zeners/Studs
文件:117.87 Kbytes Page:2 Pages
LITTELFUSE
力特
BZY91C36
Zener Diodes (Studs)
NAINA
100W 36V 6% Zener Diode
This Zener Diode is packaged in DO-5R, which has a power dissipation of 100W.\n\n Available as High Reliability device per MIL-PRF-19500 indicate –HR suffix after the part number. Contact for -HR