位置:首页 > IC中文资料 > BUF11702
BUF11702价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
丝印代码:BUF11702;MULTI-CHANNEL LCD GAMMA CORRECTION BUFFER
FEATURES Gamma Correction Channels: 10, 6 Integrated VCOM Buffer Excellent Output Current Drive: − Gamma Channels: > 30mA at 0.5V Swing to Rails(1) − VCOM: > 150mA at 5V Swing to Rails(1) Large Capacitive Load Drive Capability Rail-to-Rail Output PowerPAD Package Low-Power/Channel:
TI
德州仪器
TI
德州仪器
BUF11702
4-Channel, Rail-to-Rail, CMOS BUFFER AMPLIFIER
FEATURES UNITY GAIN BUFFER RAIL-TO-RAIL INPUT/OUTPUT WIDE BANDWIDTH: 8MHz HIGH SLEW RATE: 10V/μs LOW QUIESCENT CURRENT: 1.1mA TINY PACKAGE: MSOP-10, TSSOP-14 APPLICATIONS TFT-LCD REFERENCE DRIVERS NOTEBOOKS ELECTRONIC GAMES ELECTRONIC BOOKS PERSONAL COMMUNICATION DEVICES PDA ACTIVE
BUF11702
Multi-Channel LCD Gamma Correction Buffer
1FEATURES 23• Gamma Correction Channels: 6, 4 • Integrated VCOM Buffer • Excellent Output Current Drive: – Gamma Channels: > 10mA – VCOM: > 100mA typ • Large Capacitive Load Drive Capability • Rail-to-Rail Output • PowerPAD™ Package: BUF07703 • Low-Power/Channel:
BUF11702
BUF11702
BUF11702
REFERENCE VOLTAGE GENERATOR for LCD GAMMA CORRECTION
FEATURES 12-CHANNEL GAMMA CORRECTION 10-BIT RESOLUTION DOUBLE-BUFFERED DAC REGISTERS INTEGRATED REFERENCE BUFFERS RAIL-TO-RAIL OUTPUT LOW SUPPLY CURRENT: 900μA/ch SUPPLY VOLTAGE: 7V to 18V DIGITAL SUPPLY: 2.3V to 5.5V INDUSTRY-STANDARD TWO-WIRE INTERFACE − High-Speed Mode: 3.4MHz HIGH E
BUF11702
10+1 通道大电流缓冲器
The BUFxx702 are a series of multi-channel buffers targeted towards gamma correction in high-resolution LCD panels. The number of gamma correction channels required depends on a variety of factors and differs greatly from design to design. Therefore, various channel options are offered. For addition • Gamma Correction Channels: 10, 6\n• Excellent Output Current Drive: \n• VCOM: > 150mA at 5V Swing to Rails\n• Large Capacitive Load Drive Capability\n• PowerPAD Package\n• Low-Power/Channel: \n See typical characteristic curves for detail. PowerPAD is a trademark of Texas Instruments Incorporated;
BUF11702
文件:517.71 Kbytes Page:24 Pages
BURR-BROWN
BUF11702
文件:673.41 Kbytes Page:28 Pages
BUF11702
文件:1.30235 Mbytes Page:32 Pages
IC HI CURRNT BUFF 11CH 28-HTSSOP
117MHz SAW Filter 1MHz Bandwidth
文件:182.86 Kbytes Page:3 Pages
SIPAT
胜普电子
SIPAT
胜普电子
BUF11702产品属性
  • 类型
    描述
  • Rating:
    Catalog
  • Package size:
    mm2
  • Package Group:
    HTSSOP
更新时间:2026-5-14 22:59:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
HTSSOP28
1511
原装现货,免费供样,技术支持,原厂对接
HTTSOP28
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!
INTERSIL
23+
TSSOP
全新原装假一赔十
原装
24+
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增