位置:首页 > IC中文资料 > BD3775AF
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
BD3775AF
丝印代码:3775A;2ch Reset & Comparator IC
●General Description BD3775AF is designed to monitor the voltage level of one or two power supplies (+5V and an arbitrary voltage) in a microprocessor circuit, memory board in large-size computer, for example. If the circuit’s power supply deviates more than a specified amount, then the BD37
ROHM
罗姆
BD3775AF
2ch 复位+比较器IC
BD3775AF是电源电压监视用IC,可在电源电压发生瞬时中断、瞬时降低时产生复位信号,在电源恢复正常时发生上电复位。检测电压除了用于5V电源之外,还有可进行任意电源检测设定的输入,可轻松实现2个系统的电源电压监视。此外,还内置了1个可用于过电压保护及高精度基准电压输出等的比较器,可支持复杂的应用。 • High precision voltage detection(VSA = 4.20V ± 2.5%).\n• Internal reset circuit that user selectable thresholdlevel with hysteresis (VSB = 1.230V ± 1.5%). Internal open collector output comparators to create Over Voltage Detection circuit, reference voltage generator, and more. (VSC,OUTC)\;
ROHM
罗姆
2ch Reset & Comparator IC
封装/外壳:8-SOIC(0.173",4.40mm 宽) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:1.23V, ADJUSTABLE DELAY, HIGH AC 集成电路(IC) 电源控制器,监视器
SWITCHING REGULATOR CONTROLLER
FUJITSU
富士通
Dual Stepper Motor Driver
ERICSSON
爱立信
Dual Stepper Motor Driver
ERICSSON
爱立信
Dual-Rate Fibre Channel Repeaters
文件:220.59 Kbytes Page:9 Pages
MAXIM
美信
文件:184.29 Kbytes Page:10 Pages
NJRC
日本无线
BD3775AF产品属性
  • 类型
    描述
  • 封装:
    SOP8
  • 包装数量:
    2500
  • 最小独立包装数量:
    2500
  • 包装形态:
    Taping
  • RoHS:
    Yes
  • Under Voltage Detection Voltage [V] (typ.):
  • VDET Precision [%]:
    ±1.5
  • Reset Active Voltage Range [V]:
    3.5 to 18
  • Output Types:
    Open collector comparators
  • Reset Delay Timer:
    Adjustable Delay
  • Reset Active State:
    Low
  • Manual Reset:
    No
  • Comment:
    2ch Reset & Comparator IC
  • Watchdog Timer:
    No
  • Auto Motive:
  • Circuit Current (ON) [µA]:
    350
  • Circuit Current (OFF) [µA]:
    400
  • Hysteresis Voltage [V]:
    28mV