位置:首页 > IC中文资料第6310页 > B30A45VN
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
B30A45VN
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE STACK (SWITCHING TYPE POWER SUPPLY, CONVERTER & CHOPPER)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=30A (Tc=125°C). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=45V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.55V(Typ.)
KECKEC(Korea Electronics)
开益禧无锡开益禧半导体有限公司
B30A45VN
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE STACK
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION.CONVERTER & CHOPPER APPLICATION.
KECKEC(Korea Electronics)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=30A (With Heat Sink). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=45V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.55V(Typ.)
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE (LOW VF TYPE)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=30A. • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=45V. • Low Peak Forward Voltage : 0.60V(Max.)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=30A (Tc=84ᴱ). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=45V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.60V(Max.)
30A SBR Super Barrier Rectifier