位置:首页 > IC中文资料第6310页 > B30A45VIC
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
B30A45VIC
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE STACK (SWITCHING TYPE POWER SUPPLY, CONVERTER & CHOPPER)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=30A (Tc=84ᴱ). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=45V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.60V(Max.)
KECKEC(Korea Electronics)
开益禧无锡开益禧半导体有限公司
B30A45VIC
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE STACK
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION.\nCONVERTER & CHOPPER APPLICATION.FEATURES\n• Average Output Rectified Current\n  : IO=30A (Tc=84ᴱ).\n• Repetitive Peak Reverse Voltage\n  : VRRM=45V.\n• Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns.\n• Low Peak Forward Voltage : 0.60V(Max.) • Average Output Rectified Current\n  : IO=30A (Tc=84ᴱ).\n• Repetitive Peak Reverse Voltage\n  : VRRM=45V.\n• Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns.\n• Low Peak Forward Voltage : 0.60V(Max.) ;
KECKEC(Korea Electronics)
B30A45VIC
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE
文件:444.68 Kbytes Page:2 Pages
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=30A (With Heat Sink). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=45V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.55V(Typ.)
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE (LOW VF TYPE)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=30A. • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=45V. • Low Peak Forward Voltage : 0.60V(Max.)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=30A (Tc=125°C). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=45V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.55V(Typ.)
30A SBR Super Barrier Rectifier