位置:首页 > IC中文资料 > ARS10A03
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ARS10A03
3 GHz MICROWAVE RELAYS Miniature size Lineup includes 50/75廓 type
FEATURES 1. Super miniature design 14 × 8.6 × 7.2 mm .551 × .339 × .283 inch (standard PC board terminal) 2. Lineup includes silent type. (75Ω type only) Operation noise (Unit: dB) 3. Excellent high frequency characteristics 4. Lineup includes surface-mount terminal type E
PANASONIC
松下
ARS10A03
包装:管件 描述:RELAY RF SPDT 500MA 3V 继电器 高频(RF)继电器
ETC
知名厂家
ARS10A03
ETC
知名厂家
PANASONIC
松下
信号继电器
10A RECTIFIER
Features ● High Current Capability and Low Forward Voltage Drop ● Surge Overload Rating to 600A Peak ● Low Reverse Leakage Current ● Lead Free Finish, RoHS Compliant (Note 3)
DIODES
美台半导体
10 Amp Rectifier 50 to 1000 Volts
Features ● Lead Free Finish/Rohs Compliant (Note1) (PSuffix designates Compliant. See ordering information) ● Halogen free available upon request by adding suffix -HF ● High Current Capability and Low Forward Voltage Drop ● Surge Overload Rating to 400A Peak ● Low Reverse Leakage Current and
MCC
Schottky Barrier Diode
NIEC
SBD DUAL DIODES - CATHODE COMMON
NIEC
Schottky Barrier Diode
ARS10A03产品属性
  • 类型
    描述
  • 触点形式:
    一组转换
  • 最大切换电压:
    30V@DC
  • 最大切换电流:
    500mA
  • 动作时间:
    10ms
  • 释放时间:
    6ms
  • 工作温度:
    -40℃~+70℃