位置:首页 > IC中文资料第9419页 > APT6015B2VR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
APT6015B2VR
Power MOS V is a new generation of high voltage N-Channel enhancement mode power MOSFETs.
ADPOW
APT6015B2VR
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current : ID= 38A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage : VDSS= 600V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 0.15Ω(Max) @ VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC-
ISC
无锡固电
APT6015B2VR
POWER MOS V 600V 38A 0.150 Ohm
APT
晶科电子
POWER MOS V FREDFET
ADPOW
文件:420.21 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
APT6015B2VR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    APT6015B2VR
  • 制造商
  • 制造商全称
    Advanced Power Technology
  • 功能描述
更新时间:2026-5-14 19:39:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
APT
专业模块
MODULE
8513
模块原装主营-可开原型号增税票
26+
模块
代理全系列销售, 全新原装正品,价格优势,长期供应,量大可订
23+
模块
320
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!
原厂
600
专营模块,继电器,公司原装现货
22+
SOT227
原装正品支持实单
ATP
25+
SOP
全新原装、诚信经营、公司现货销售!
24+
24+
原装现货,可开13%税票