位置:首页 > IC中文资料第3692页 > APT10050LVFR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
APT10050LVFR
Power MOS V is a new generation of high voltage N-Channel enhancement mode power MOSFETs.
ADPOW
APT10050LVFR
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current –ID= 21A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage- : VDSS= 1000V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 0.5Ω(Max)@VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC-DC c
ISC
无锡固电
APT10050LVFR
POWER MOS V 1000V 21A 0.500 Ohm
APT
晶科电子
APT10050LVFR
文件:67.62 Kbytes Page:4 Pages
ADPOW
FREDFETs
MICROCHIP
微芯科技
N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE HIGH VOLTAGE POWER MOSFETS
Power MOS VITM is a new generation of low gate charge, high voltage
APT10050LVFR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    APT10050LVFR
  • 制造商
    Microsemi Corporation
  • 功能描述
    Trans MOSFET N-CH 1KV 21A 3-Pin(3+Tab) TO-264