位置:首页 > IC中文资料 > AKM45US18
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
AKM45US18
AC-DC Power Supplies
The AKM45 series of desktop adaptors comply with medical, home-healthcare and IT approvals along with the latest energy efficiency level VI standards with high active mode efficiency and extremely low no load power consumption.\n\nAvailable with a standard jack plug connector these adaptors suit a w • Energy efficiency level VI\n\n• European CoC Tier 2\n\n• ITE & medical (2 x MOPP) approvals\n\n• 4th edition medical EMC\n\n• Class I as standard, Class II optional\n\n• Class B conducted & radiated emissions\n\n• Input voltage range 90 to 264VAC\n\n• Output voltages from 9 to 48VDC\n\n• 0°C to +6;
XPPOWER
AKM45US18
包装:盒 描述:AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 48W 电源 - 外部/内部(板外) AC DC 台式、桌面式、壁装式适配器
XPPOWER
AKM45US18
AC-DC Power Supplies
文件:627.66 Kbytes Page:3 Pages
AC-DC Power Supplies 36-100 Watts AED Series • Low Profile • Single Outputs from 5 V to 48 V • Universal Input • Optional Floating Output • High Power Density • 36, 45, 70 & 100 W Versions • Class II Insulation on 36 W Version
AC-DC Power Supplies 45-130 Watts AEH Series • Output Voltages from 2.5 V to 48 V • Non-standard Outputs Available • Universal Input • Single & Multiple Output Versions • 0 °C to +70 °C Operating Temperature • Efficiency up to 80 • Non-standard Connectors Available
36-100 Watts
文件:497.84 Kbytes Page:4 Pages
Energy Efficiency Level V
文件:363.9 Kbytes Page:2 Pages
AKM45US18产品属性
  • 类型
    描述
  • InputVoltage:
    Single Phase
  • OutputVoltage:
    18V
  • OutputCurrent:
    2.66A
更新时间:2026-5-14 20:28:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
AKM
24+
SOP
20000
全新原厂原装,进口正品现货,正规渠道可含税!!
AKM
SSOP
只做原装正品现货或订货假一赔十!
Akribis
25+
N/A
24+
TSSOP16
公司原厂原装现货假一罚十!特价出售!强势库存!
23+
SSOP16
绝对全新原装!现货!特价!请放心订购!
23+
N/A
原装正品假一罚十,代理渠道价格优
22+
QFN
原装正品支持实单
25+
TSSOP16
全新原装、诚信经营、公司现货销售!
TSSOP-16(3.9)
744
SSOP
原装现货,可开13%税票