位置:首页 > IC中文资料第2668页 > ADC1003S030
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ADC1003S030
Single 10 bits ADC, up to 30 MHz, 40 MHz or 50 MHz, with voltage regulator
ETC
知名厂家
ADC1003S030
General description The ADC1003S030/040/050 are a family of 10-bit high-speed low-power Analog-to-Digital Converters (ADC) for professional video and other applications. They convert the analog input signal into 10-bit binary-coded digital words at a maximum sampling rate of 50 MHz. All digital i
IDT
ADC1003S030
10-bit resolution Sampling rate up to 50 MHz DC sampling allowed One clock cycle conversion only High signal-to-noise ratio over a large analog input frequency range (9.3 effective bits at 4.43 MHz full-scale input at fclk = 40 MHz) No missing codes guaranteed In-Range (IR) CMOS outpu
RENESAS
瑞萨
ADC1003S030
RENESAS
瑞萨
ADC1003S030
ETC
知名厂家
IDT
封装/外壳:28-SSOP(0.209",5.30mm 宽) 包装:托盘 描述:IC ADC 10BIT 28SSOP 集成电路(IC) 模数转换器(ADC)
ADC1003S030产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    ADC1003S030
  • 功能描述
    数据转换 IC 开发工具 ADC DEMO BOARD
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 产品
    Demonstration Kits
  • 类型
    ADC
  • 工具用于评估
    ADS130E08
  • 接口类型
    SPI
  • 工作电源电压
    - 6 V to + 6 V