位置:首页 > IC中文资料第998页 > AD677KNZ
AD677KNZ价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
AD677KNZ
MICROCIRCUIT, DIGITAL-LINEAR, FAST, SERIAL, 16-BIT, A/D CONVERTER, MULTICHIP SILICON
文件:149.97 Kbytes Page:12 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
AD677KNZ
封装/外壳:16-DIP(0.300",7.62mm) 包装:托盘 描述:IC ADC 16BIT SAR 16DIP 集成电路(IC) 模数转换器(ADC)
AD
亚德诺
Plastic Medium-Power Silicon NPN Darlingtons
Plastic Medium-Power Silicon NPN Darlingtions . . . for use as output devices in complementary general–purpose amplifier applications. • High DC Current Gain — hFE = 750 (Min) @ IC = 1.5 and 2.0 Adc • Monolithic Construction • BD675, 675A, 677, 677A, 679, 679A, 681 are complementar
MOTOROLA
摩托罗拉
COMPLEMENTARY SILICON POWER DARLINGTON TRANSISTORS
STMICROELECTRONICS
意法半导体
MOTOROLA
摩托罗拉
STMICROELECTRONICS
意法半导体
Multi TOPLED Cathodes On One Side
SIEMENS
西门子
AD677KNZ产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    AD677KNZ
  • 功能描述
    IC ADC 16BIT SAMPLING 16DIP
  • RoHS
  • 类别
    集成电路(IC) >> 数据采集 - 模数转换器
  • 系列
  • 其它有关文件
    TSA1204 View All Specifications
  • 标准包装
    1
  • 系列
  • 位数
    12
  • 采样率(每秒)
    20M
  • 数据接口
    并联
  • 转换器数目
    2
  • 功率耗散(最大)
    155mW
  • 电压电源
    模拟和数字
  • 工作温度
    -40°C ~ 85°C