位置:首页 > IC中文资料第555页 > 74HC4015D
74HC4015D价格
|---|---|---|---|---|
74HC4015D | Dual 4-bit serial-in/parallel-out shift register GENERAL DESCRIPTION The 74HC/HCT4015 are high-speed Si-gate CMOS devices and are pin compatible with the “4015” of the “4000B” series. They are specified in compliance with JEDEC standard no. 7A. FEATURES • Output capability: standard • ICCcategory: MSI | PHILIPS 飞利浦 | ||
封装/外壳:16-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 功能:串行至并行 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC 8BIT SHIFT REGISTER 16SOIC 集成电路(IC) 移位寄存器 | ETC 知名厂家 | ETC | ||
封装/外壳:16-SSOP(0.209",5.30mm 宽) 功能:串行至并行 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC DUAL 4BIT SHIFT REGIST 16SSOP 集成电路(IC) 移位寄存器 | ETC 知名厂家 | ETC | ||
Dual 4-bit serial-in/parallel-out shift register GENERAL DESCRIPTION The 74HC/HCT4015 are high-speed Si-gate CMOS devices and are pin compatible with the “4015” of the “4000B” series. They are specified in compliance with JEDEC standard no. 7A. FEATURES • Output capability: standard • ICCcategory: MSI | PHILIPS 飞利浦 | |||
74HC4015D产品属性
- 型号
74HC4015D
- 功能描述
计数器移位寄存器 DUAL 4-BIT SI-PO SHIFT REG
- RoHS
否
- 制造商
Texas Instruments
- 计数顺序
Serial to Serial/Parallel
- 电路数量
1
- 封装/箱体
SOIC-20 Wide
- 输入线路数量
1
- 输出类型
Open Drain
- 传播延迟时间
650 ns
- 最大工作温度
+ 125 C
- 最小工作温度
- 40 C
- 封装
Reel
| IC供应商 | 芯片型号 | 品牌 | 批号 | 封装 | 库存 | 备注 | 价格 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
恩XP |
24+ |
标准封装 |
全新原装正品/价格优惠/质量保障 |
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增 |