位置:首页 > IC中文资料第555页 > 74HC4015
74HC4015价格
|---|---|---|---|---|
74HC4015 | Dual 4-bit serial-in/parallel-out shift register GENERAL DESCRIPTION The 74HC/HCT4015 are high-speed Si-gate CMOS devices and are pin compatible with the “4015” of the “4000B” series. They are specified in compliance with JEDEC standard no. 7A. FEATURES • Output capability: standard • ICCcategory: MSI | PHILIPS 飞利浦 | ||
Dual 4-bit serial-in/parallel-out shift register GENERAL DESCRIPTION The 74HC/HCT4015 are high-speed Si-gate CMOS devices and are pin compatible with the “4015” of the “4000B” series. They are specified in compliance with JEDEC standard no. 7A. FEATURES • Output capability: standard • ICCcategory: MSI | PHILIPS 飞利浦 | |||
封装/外壳:16-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 功能:串行至并行 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC 8BIT SHIFT REGISTER 16SOIC 集成电路(IC) 移位寄存器 | ETC 知名厂家 | ETC | ||
封装/外壳:16-SSOP(0.209",5.30mm 宽) 功能:串行至并行 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC DUAL 4BIT SHIFT REGIST 16SSOP 集成电路(IC) 移位寄存器 | ETC 知名厂家 | ETC | ||
74HC4015产品属性
- 类型
描述
- 型号
74HC4015
- 制造商
RCA
- 功能描述
74HC4015
| IC供应商 | 芯片型号 | 品牌 | 批号 | 封装 | 库存 | 备注 | 价格 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
恩XP |
SOP |
只做原装正品假一赔十为客户做到零风险 |
恩XP |
12+ |
DIP |
244 |
全新 发货1-2天 |
PHIL |
25+ |
SOP |
3200 |
全新原装、诚信经营、公司现货销售 |
SOP16 |
绝对原装正品全新进口深圳现货 |
24+ |
SOP16 |
郑重承诺只做原装进口现货 |
2511 |
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价 |