位置:首页 > IC中文资料 > 55GN01FA
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
55GN01FA
UHF Wide-band Low-noise Amplifier Applications
UHF Wide-band Low-noise Amplifier Applications Features • High cut-off frequency : fT=5.5GHz typ • High gain : ⏐S21e⏐2=11dB typ (f=1GHz) =19dB typ (f=400MHz) • Ultrasmall package permitting applied sets to be small and slim • Halogen free compliance
SANYO
三洋
55GN01FA
RF Transistor 10V, 70mA, fT=5.5GHz, NPN Single SSFP
RF Transistor 10V, 70mA, fT=5.5GHz, NPN Single SSFP Features • High cut-off frequency : fT=5.5GHz typ • High gain : ⏐S21e⏐2=11dB typ (f=1GHz) =19dB typ (f=400MHz) • Ultrasmall package permitting applied sets to be small and slim • Halogen free compliance
ONSEMI
安森美半导体
55GN01FA
RF Transistor, NPN Single, 10 V, 70 mA, fT = 5.5 GHz
55GN01FA is RF Transistor, 10 V, 70 mA, fT = 5.5 GHz, NPN Single SSFP for UHF Wide-band Low-noise Amplifier Applications. • High cut-off frequency : fT=5.5GHz(typ)\n• High gain.Forward Transfer Gain=19dB(typ) [f=400MHz]\n• Ultrasmall package permitting applied sets to be small and slim.\n• Halogen free compliance.;
ONSEMI
安森美半导体
55GN01FA
文件:513.22 Kbytes Page:9 Pages
SANYO
三洋
封装/外壳:SC-81 包装:托盘 描述:RF TRANS NPN 10V 5.5GHZ 3SSFP 分立半导体产品 晶体管 - 双极(BJT)- 射频
UHF Wide-band Low-noise Amplifier Applications Features • High cutoff frequency : fT= 5.5GHz typ. • High gain : |S21e|2=9.5dB typ (f=1GHz).
NPN Epitaxial Planar Silicon Transistor UHF Wide-band Low-noise Amplifier Applications
UHF Wide-band Low-noise Amplifier Applications Features • High cutoff frequency : fT= 5.5GHz typ. • High gain : |S21e|2=10dB typ (f=1GHz).