位置:首页 > IC中文资料 > 55GN01CA
55GN01CA价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
55GN01CA
NPN Epitaxial Planar Silicon Transistor UHF Wide-band Low-noise Amplifier Applications
UHF Wide-band Low-noise Amplifier Applications Features • High cutoff frequency : fT=5.5GHz typ • High gain : ⏐S21e⏐2=9.5dB typ (f=1GHz)
SANYO
三洋
55GN01CA
RF Transistor
RF Transistor 10V, 70mA, fT=5.5GHz, NPN Single CP Features • High cutoff frequency : fT=5.5GHz typ • High gain : ⏐S21e⏐2=9.5dB typ (f=1GHz)
ONSEMI
安森美半导体
55GN01CA
RF Transistor, NPN Single, 10 V, 70 mA, fT = 5.5 GHz
55GN01CA is RF Transistor, 10 V, 70 mA, fT = 5.5 GHz, NPN Single CP for UHF wide-band, low noise amplifiers. • High cutoff frequency : fT=5.5GHz(typ)\n• High gain : Forward Transfer Gain = 9.5dB(typ) [f=1GHz];
ONSEMI
安森美半导体
55GN01CA
UHF Wide-band Low-noise Amplifier Applications
文件:404.79 Kbytes Page:8 Pages
SANYO
三洋
RF Transistor
封装/外壳:TO-236-3,SC-59,SOT-23-3 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:RF TRANS NPN 10V 4.5GHZ 3CP 分立半导体产品 晶体管 - 双极(BJT)- 射频
UHF Wide-band Low-noise Amplifier Applications Features • High cutoff frequency : fT= 5.5GHz typ. • High gain : |S21e|2=10dB typ (f=1GHz).
文件:31.14 Kbytes Page:6 Pages
55GN01CA产品属性
  • 类型
    描述
  • Pb-free:
    Pb
  • Status:
    Active
  • Polarity:
    NPN
  • IC Continuous (A):
    0.07
  • VCEO(sus) Min (V):
    10
  • hFE Min:
    100
  • hFE Max:
    180
  • PTM Max (W):
    0.2
  • fT Min (MHz):
    3000
  • NF Typ. (dB):
    1.9
  • 2 Typ. (dB):
    9.5
  • Package Type:
    SC-59-3/CP-3
更新时间:2026-5-14 22:59:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
24+
CP-3
原厂订货渠道,支持BOM配单一站式服务
25+
CP-3
ON
SOT23
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!