2SD1615A晶体管资料
2SD1615A别名:2SD1615A三极管、2SD1615A晶体管、2SD1615A晶体三极管
2SD1615A制作材料:Si-NPN
2SD1615A性质:表面帖装型 (SMD)_通用型 (Uni)_LO.SAT
2SD1615A极限工作电压:120V
2SD1615A最大电流允许值:1A
2SD1615A最大工作频率:>80MHZ
2SD1615A引脚数:3
2SD1615A最大耗散功率:
2SD1615A放大倍数:
2SD1615A图片代号:H-100
2SD1615Avtest:120
2SD1615Ahtest:80000100
- 2SD1615Aatest:1
2SD1615Awtest:0
| 型号 | 功能描述 | 生产厂家 企业 | LOGO | 操作 |
|---|---|---|---|---|
2SD1615A | NPN SILICON EPITAXIAL TRANSISTORS POWER MINI MOLD DESCRIPTION 2SD1615, 1615A are designed for audio frequency power amplifier and switching application, especially in Hybrid Integrated Circuits. FEATURES • World Standard Miniature Package • Low VCE (sat) VCE(sat) = 0.15 V • Complement to 2SB1115, 2SD1115A | NEC 瑞萨 | ||
2SD1615A | NPN Silicon Epitaxial Transistor Features ● World Standard Miniature Package. ● Low VCE(sat) VCE(sat) = 0.15 V | KEXIN 科信电子 | ||
2SD1615A | Old Company Name in Catalogs and Other Documents DESCRIPTION 2SD1615, 1615A are designed for audio frequency power amplifier and switching application, especially in Hybrid Integrated Circuits. FEATURES • Low VCE (sat) VCE(sat) = 0.15 V • Complement to 2SB1115, 1115A | RENESAS 瑞萨 | ||
2SD1615A | Small Signal Bipolar Transistors Support is limited to customers who have already adopted these products.\n\n2SD1615, 1615A are designed for audio frequency power amplifier and switching application, especially in Hybrid Integrated Circuits. • Low VCE (sat) VCE(sat) = 0.15 V\n• Complement to 2SB1115, 1115A; | RENESAS 瑞萨 | ||
NPN Transistors 文件:1.25752 Mbytes Page:3 Pages | KEXIN 科信电子 | |||
Old Company Name in Catalogs and Other Documents DESCRIPTION 2SD1615, 1615A are designed for audio frequency power amplifier and switching application, especially in Hybrid Integrated Circuits. FEATURES • Low VCE (sat) VCE(sat) = 0.15 V • Complement to 2SB1115, 1115A | RENESAS 瑞萨 | |||
NPN SILICON EPITAXIAL TRANSISTORS POWER MINI MOLD DESCRIPTION 2SD1615, 1615A are designed for audio frequency power amplifier and switching application, especially in Hybrid Integrated Circuits. FEATURES • World Standard Miniature Package • Low VCE (sat) VCE(sat) = 0.15 V • Complement to 2SB1115, 2SD1115A | NEC 瑞萨 | |||
NPN Silicon Epitaxial Transistor Features ● World Standard Miniature Package. ● Low VCE(sat) VCE(sat) = 0.15 V | KEXIN 科信电子 |
2SD1615A产品属性
- 类型
描述
- VCEO (V):
60
- IC @25 °C (A):
1
- VCE (sat) (V):
0.3
- hFE:
- Pc (W):
2
- fT (Typical) (GHz):
0.16
- Cob (Typical) (pF):
19
| IC供应商 | 芯片型号 | 品牌 | 批号 | 封装 | 库存 | 备注 | 价格 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
NEC |
25+ |
SOT89 |
2987 |
只售原装自家现货!诚信经营!欢迎来电 |
NEC |
22+ |
SOT-89 |
只做原装 |
RENESAS |
23+ |
1005 |
全新 发货1-2天 |
RENESAS/瑞萨 |
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价 |