位置:首页 > IC中文资料第390页 > 2SA2018TL
2SA2018TL价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
2SA2018TL
封装/外壳:SC-75,SOT-416 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:TRANS PNP 12V 0.5A EMT3 分立半导体产品 晶体管 - 双极性晶体管(BJT)- 单个
ROHM
罗姆
2SA2018TL
PNP Low VCE(sat) Transistor
ROHM
罗姆
PNP Genera Purpose Transistors
FEATURES: * A collector current is large. * Low VCE(sat). VCE(sat)≤-250mV @ IC = -200mA / IB = -10mA
WEITRON
丝印代码:BW;Low frequency transistor
Features 1) High current. 2) Collector-Emitter saturation voltage is low. VCE(sat)≦250mA at IC=-200mA/IB=-10mA Application LOW FREQUENCY AMPLIFIER, DRIVER
Low Frequency Transistor
Features ● A collector current is large ● Collector saturation voltage is low. VCE(sat) ≤ 250mA at IC=200mA/IB=10mA
KEXIN
科信电子
PNP Silicon General Purpose Transistor
FEATURES High Collector Current Low VCE(sat) - VCE(sat)≤-250mV at IC = -200mA/IB=-10mA
SECOS
喜可士
文件:145.28 Kbytes Page:3 Pages
2SA2018TL产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    2SA2018TL
  • 功能描述
    两极晶体管 - BJT PNP 12V 0.5A
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    PNP 集电极—基极电压
  • VCBO
    集电极—发射极最大电压
  • VCEO
    - 40 V 发射极 - 基极电压
  • VEBO
    - 6 V
  • 增益带宽产品fT
    直流集电极/Base Gain hfe
  • Min
    100 A
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    PowerFLAT 2 x 2
更新时间:2026-5-14 22:58:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
2016+
SOT323
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!