位置:首页 > IC中文资料 > 2SA2018F
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
2SA2018F
PNP Silicon General Purpose Transistor
FEATURES High Collector Current Low VCE(sat) - VCE(sat)≤-250mV at IC = -200mA/IB=-10mA
SECOS
喜可士
2SA2018F
Small Signal Transistor
SECOS
喜可士
文件:148.48 Kbytes Page:2 Pages
PNP Genera Purpose Transistors
FEATURES: * A collector current is large. * Low VCE(sat). VCE(sat)≤-250mV @ IC = -200mA / IB = -10mA
WEITRON
丝印代码:BW;Low frequency transistor
Features 1) High current. 2) Collector-Emitter saturation voltage is low. VCE(sat)≦250mA at IC=-200mA/IB=-10mA Application LOW FREQUENCY AMPLIFIER, DRIVER
ROHM
罗姆
Low Frequency Transistor
Features ● A collector current is large ● Collector saturation voltage is low. VCE(sat) ≤ 250mA at IC=200mA/IB=10mA
KEXIN
科信电子
文件:145.28 Kbytes Page:3 Pages
ROHM
罗姆
2SA2018F产品属性
  • 类型
    描述
  • Type:
    PNP
  • PD (mW):
    150
  • VCBO (V):
    -15
  • VCEO (V):
    -12
  • IC (mA):
    -500
  • hFE_Min/Max:
    270/680
  • hFE_IC(mA)/VCE(V):
    -10/-2
  • VCE(sat)(V):
    -0.25
  • VCE(sat)_IC/IB(mA):
    -200/-10
  • fT (MHz):
    260
  • Package:
    SOT-523
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SOD523
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!