位置:首页 > IC中文资料第3072页 > 19C003PG1L
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
19C003PG1L
Heavy Duty Pressure Transducers
19 mm Series Heavy Duty Pressure Transducer, compensated, 0 psi to 3 psi, gage, cell with body o-ring, 1.5 mA excitation.Honeywell's stainless steel 19C, 19U, and 19 Vacuum Gage Series sensors were developed for pressure applications that involve measurement of hostile media in harsh environments co ·Low cost\n·Rugged, isolated stainless steel package - small size \n·Reliable semiconductor technology\n·Calibrated and temperature compensated\n·Absolute and gage pressures\n·Vacuum compatible, isolated sensors\n·Absolute pressure\n·0 psi to 300 psi, 0 psi to 500 psi;
HONEYWELL
霍尼韦尔
19C003PG1L
ETC
知名厂家
19C003PG1L产品属性
  • 型号
    19C003PG1L
  • 功能描述
    工业压力/力传感器 JZ STAINLESS PRESS
  • 工作压力
    0 bar to 25 bar
  • 准确性
    0.25 %
  • 工作电源电压
    8 V to 30 V
  • 输出电压
    8 V to 30 V
更新时间:2026-5-13 17:44:00
NO
5
24+
郑重承诺只做原装进口现货
462
最新到货,专营品牌,诚信经营只做原装
22+
十年配单,只做原装
26+
    www.58chip.com
  • 1A 250VAC
    属性 参数值 商品目录 表面贴装式一次性保险丝 熔断 I2t 0.62 标称电压降 - 分断能力 100A 工作温度 -55°C ~ 125°C 额定电流 1A 产品 贴片式保险丝 标称冷电阻 84mΩ 保险丝类型 - 额定电压 AC 250V
  • 1A电荷泵闪光灯LED驱动芯片