位置:首页 > IC中文资料第3072页 > 19C003PG1K
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
19C003PG1K
Heavy Duty Pressure Transducers
19 mm Series Heavy Duty Pressure Transducer, compensated, 0 psi to 3 psi, gage, cell with body o-ring, 10 Vdc excitation.Honeywell's stainless steel 19C, 19U, and 19 Vacuum Gage Series sensors were developed for pressure applications that involve measurement of hostile media in harsh environments co ·Low cost\n·Rugged, isolated stainless steel package - small size \n·Reliable semiconductor technology\n·Calibrated and temperature compensated\n·Absolute and gage pressures\n·Vacuum compatible, isolated sensors\n·Absolute pressure\n·0 psi to 300 psi, 0 psi to 500 psi;
HONEYWELL
霍尼韦尔
19C003PG1K
ETC
知名厂家
19C003PG1K
Pressure Sensors Low-Cost, Stainless Steel, Isolated Sensors
文件:1.56108 Mbytes Page:8 Pages
HONEYWELL
霍尼韦尔
19C003PG1K产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    19C003PG1K
  • 功能描述
    工业压力/力传感器 Pressure Transducer 0-3 psi, Gage,10 Vdc
  • RoHS
  • 制造商
  • 工作压力
    0 bar to 25 bar
  • 压力类型
    Sealed Gauge
  • 准确性
    0.25 %
  • 安装风格
    Screw
  • 工作电源电压
    8 V to 30 V
  • 输出电压
    8 V to 30 V
更新时间:2026-5-13 17:44:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
2450+
SOP
只做原厂原装正品终端客户免费申请样品
SENSOR
355
一级代理 原装正品假一罚十价格优势长期供货
SENSYM
24+
NO
1
23+
Sensor
原厂授权代理,海外优势订货渠道。可提供大量库存,详
24+
郑重承诺只做原装进口现货
19传感器
356
22+
十年配单,只做原装
26+
N/A
一级代理-主营优势-实惠价格-不悔选择
全新原装 货期两周
25+
传感器
96
就找我吧!--邀您体验愉快问购元件!
  • 199D474X9035A1V1E3只坚持做原装货
    优势渠道
  • 1B41AN
    www.58chip.com
  • 1A 250VAC
    属性 参数值 商品目录 表面贴装式一次性保险丝 熔断 I2t 0.62 标称电压降 - 分断能力 100A 工作温度 -55°C ~ 125°C 额定电流 1A 产品 贴片式保险丝 标称冷电阻 84mΩ 保险丝类型 - 额定电压 AC 250V
  • 1A电荷泵闪光灯LED驱动芯片