位置:首页 > IC中文资料 > 150KR40A
150KR40A价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
150KR40A
DO8 STUD DEVICES STANDARD RECTIFIER
Features • High Surge Capability • Types up to 1000 V VRRM
AMERICASEMI
150KR40A
Standard Recovery Diodes (Stud Version), 150 A
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
150KR40A
威世威世科技公司
150KR40A
Silicon Standard Recovery Diode
文件:771.82 Kbytes Page:3 Pages
GENESIC
150KR40A
封装/外壳:DO-205AA,DO-8,接线柱 包装:散装 描述:DIODE GEN PURP 400V 150A DO205AA 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 单
GENESIC
150KR40A
Diode Switching 400V 150A 2-Pin DO-8
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
150KR40A
Standard Recovery Rectifiers
NAVITAS
纳微半导体
SILICON POWER DIODE
NAINA
150KR40A产品属性
  • 类型
    描述
  • Peak Reverse Repetitive Voltage:
    400V
  • Peak Reverse Current:
    35000uA
  • Peak Non-Repetitive Surge Current:
    3740A
  • Peak Forward Voltage:
    1.33V
  • Operating Junction Temperature:
    -40 to 200°C
  • Minimum Operating Temperature:
    -40°C
  • Maximum Operating Temperature:
    200°C
  • Maximum Continuous Forward Current:
    150A