位置:首页 > IC中文资料 > 150KR30A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
150KR30A
Standard Recovery Diodes (Stud Version), 150 A
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
150KR30A
威世威世科技公司
150KR30A
Diode Switching 300V 150A 2-Pin DO-8
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
150KR30A产品属性
  • 类型
    描述
  • Peak Reverse Repetitive Voltage:
    300V
  • Peak Reverse Current:
    35000uA
  • Peak Non-Repetitive Surge Current:
    3740A
  • Peak Forward Voltage:
    1.33@471AV
  • Operating Junction Temperature:
    -40 to 200°C
  • Minimum Operating Temperature:
    -40°C
  • Maximum Operating Temperature:
    200°C
  • Maximum Continuous Forward Current:
    150A
  • Configuration:
    Single
更新时间:2026-5-13 19:56:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
IR
专业模块
MODULE
8513
模块原装主营-可开原型号增税票
IR
18+
D0-8
保证进口原装可开17%增值税发票