位置:首页 > IC中文资料 > 150KR10A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
150KR10A
Standard Recovery Diodes (Stud Version), 150 A
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
150KR10A
文件:198.62 Kbytes Page:9 Pages
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
150KR10A
Diode Switching 100V 150A 2-Pin DO-8
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
SILICON POWER DIODE
NAINA
150KR10A产品属性
  • 类型
    描述
  • Peak Reverse Repetitive Voltage:
    100V
  • Peak Reverse Current:
    35000uA
  • Peak Non-Repetitive Surge Current:
    3740A
  • Peak Forward Voltage:
    1.33@471AV
  • Operating Junction Temperature:
    -40 to 200°C
  • Minimum Operating Temperature:
    -40°C
  • Maximum Operating Temperature:
    200°C
  • Maximum Continuous Forward Current:
    150A