位置:首页 > IC中文资料 > 0ZRC0185FF1A
0ZRC0185FF1A价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
0ZRC0185FF1A
Radial Leaded PTC
Features - Low Hold Current, 90V rating - replaces 30, 60 and 72V rated devices - Full compliance with EU Directive 2011/65/EU and amending directive 2015/863 - AEC-Q Compliant - Meets Bel automotive qualification* * - Largely based on internal AEC-Q test plan
BEL
0ZRC0185FF1A
封装/外壳:径向,圆片式 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:PTC RESET FUSE 90V 1.85A RADIAL 电路保护 PTC 可复位保险丝
BEL
0ZRC0185FF1A
自恢复保险丝
Bel Fuse
0ZRC0185FF1A
Radial Leaded PTC
文件:427.43 Kbytes Page:2 Pages
0ZRC0185FF1A
文件:1.73925 Mbytes Page:4 Pages
0ZRC0185FF1A产品属性
  • 类型
    描述
  • 最大电流:
    40A
  • 保持电流:
    1.85A
  • 跳闸电流:
    3.7A
  • 初始态阻值(最小值):
    80mΩ
  • 跳断后阻值(最大值):
    190mΩ
  • 最大动作时间:
    12.6s
  • 工作温度:
    -40℃~+85℃