位置:CJB1117-3.3 > CJB1117-3.3详情
CJB1117-3.3中文资料
厂家型号
CJB1117-3.3
文件大小
2749.88Kbytes
页面数量
8
功能描述
1A LOW DROPOUT LINEAR REGULATOR
数据手册
下载地址一下载地址二
简称
ZPSEMI至尚臻品
生产厂商
ZP Semiconductor
中文名称
官网
CJB1117-3.3数据手册规格书PDF详情
GENERAL DESCRIPTION
The CJ1117 is a series of low dropout three-terminal regulators with a dropout of 1.15V at 1A output current.
The CJ1117 has an adjustable version, that can provide the output voltage from 1.25V to 5V with only 2 external resistors.
FEATURES
• Low Dropout Voltage: 1.15V at 1A Output Current
• Trimmed Current Limit
• On-Chip Thermal Shutdown
• Three-Terminal Adjustable or Fixed 1.5V, 1.8V, 2.5V, 3.3V, 5V
• Operation junction Temperature: 0 ℃ to125℃
APPLICATIONS
• PC Motherboard
• LCD Monitor
• Graphic Card
• DVD-Video player
• NIC/Switch
• Telecom Modem
• ADSL Modem
• Printer and other peripheral Equipment
CJB1117-3.3产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    CJB1117-3.3
  • 制造商
    JIANGSU
  • 制造商全称
    Jiangsu Changjiang Electronics Technology Co., Ltd
  • 功能描述
更新时间:2026-5-13 19:55:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
原装
25+
SOT-223
20300
CJ/长电
23+
TO-263
全新原装正品现货,支持订货
CJ
20+
TO-263
全新 发货1-2天
25+
全新原装现货
23+
SOT-89
SOT-89
一级代理,专注军工、汽车、医疗、工业、新能源、电力
原厂授权一级代理,专业海外优势订货,价格优势、品种
TO-263-2L
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价