位置:首页 > IC中文资料 > ZRT050C1
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ZRT050C1
5.0V LOW POWER PRECISION REFERENCE SOURCE
DEVICE DESCRIPTION The ZRT050 is a monolithic integrated circuit providing a precise stable reference voltage of 4.9V at 500µA. The circuit features a knee current of 150µA and operation over a wide range of temperatures and currents. FEATURES • Trimmable output • Excellent temperature stabil
ZETEX
Plug & Trust Secure Element
ETC
知名厂家
Distributed power architectures
文件:458.42 Kbytes Page:16 Pages
LINEAGEPOWER
dc-dc Converters; 18 to 36 Vdc Input; 15 Vdc Output; 50 W to 100 W