位置:CGH21240F > CGH21240F详情
CGH21240F中文资料
厂家型号
CGH21240F
文件大小
3859.44Kbytes
页面数量
14
功能描述
240 W, 1.8 - 2.3 GHz, GaN HEMT for WCDMA, LTE, WiMAX
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
WOLFSPEED
CGH21240F数据手册规格书PDF详情
Description
Wolfspeed's CGH21240F is a gallium nitride (GaN) high
electron mobility transistor (HEMT) designed specifically with
high efficiency, high gain and wide bandwidth capabilities,
which makes the CGH21240F ideal for 1.8-2.3 GHz WCDMA
and LTE amplifier applications. The transistor is supplied in a
ceramic/metal flange package.
Features
• 1.8 - 2.3 GHz Operation
• 15 dB Gain
• -35 dBc ACLR at 40 W PAVE
• 35 Efficiency at 40 W PAVE
• High Degree of DPD Correction can be Applied
更新时间:2026-5-13 16:02:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
Wolfspeed
25+
Tube
4430
郑重承诺只做原装进口现货
CREE
24+
SMD
500
“芯达集团”专营军工百分之百原装进口
MACOM
24+
原装优势现货
CREE
25+
N/A
进口原装现货假一罚十价格合理
26+
BGA
专业军工优势原装现货价格优惠 假一赔百
原厂原包
十年专业专注 优势渠道商正品保证
Cree/Wolfspeed
100
CORNELL
电容器
18
就找我吧!--邀您体验愉快问购元件!
CORNELLDUBILIER-CDE
23+
Bulk
原厂授权一级代理,专业海外优势订货,价格优势、品种
CORNELLDUBILIER-CDE
Bulk
明嘉莱只做原装正品现货
CGH21240F相关电子新闻
  • CGH21240F
    Cree, Inc. 240W, GaN HEMT, 28V, 1.8-2.1GHz, Flange