位置:首页 > IC中文资料第2874页 > WMF1S12K
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
Isolated 1W Regulated Single Output AC/DC Converters
UL62368-1 recognized EN62368-1 certified IEC61558-1 certified ANSI/AAMI ES60601-1, 1 MOPP/2 MOOP’s recognition pending Wide input voltage range 85-305VAC/ 70-400VDC Operating temperature range –40°C to 85°C 4kVAC isolation ‘Hi Pot Test’ 5V, 12V & 24V single regulated outputs Short circui
MURATA
村田
Synchronous rectification with enable, 0.7 A, 1.7 MHz fixed or adjustable step-down switching regulator in TSOT23-5L
Description The ST1S12 is a step down DC-DC converter optimized for powering low-voltage digital cores in HDD applications and, generally, to replace the high current linear solution when the power dissipation may cause high heating of the application environment. It provides up to 0.7 A over an
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STMICROELECTRONICS
意法半导体
文件:318.36 Kbytes Page:20 Pages
WMF1S12K产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    WMF1S12K
  • 制造商
    Cornell Dubilier Electronics
  • 功能描述
    CAPACITOR POLY FILM 0.012UF, 100V, 10%, AXIAL,
  • Capacitance
    0.012F, Capacitance