位置:首页 > IC中文资料 > WMC2D82K
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
WMC2D82K
封装/外壳:轴向 包装:散装 描述:CAP FILM 8200PF 10% 250VDC AXIAL 电容器 薄膜电容器
CDE
WMC2D82K
薄膜电容
CDE
FILM, PAPER-FILM CAPACITORS
Axial Lead, Miniature Size for Automatic Insertion
文件:106.87 Kbytes Page:3 Pages
Polyester Film/Foil Capacitors
文件:137.73 Kbytes Page:2 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
Polyester Film/Foil Capacitors
Polyester Film Capacitors
Film/Foil, Axial Leads - Commercial, Industrial Applications
Commercial, Industrial Applications
未分类制造商
WMC2D82K产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance:
    8.2 nF
  • VoltageDC:
    250V
  • VoltageAC:
    125V
  • Tolerance:
    -10%/+10%
  • MinTemp:
    -55°C
  • MaxTemp:
    125°C
  • dV/dt:
    5000
  • RMSCurrent:
  • ESR:
  • Diameter:
    4.7mm
  • Length:
    13.5mm