位置:SM6T6V8A > SM6T6V8A详情
SM6T6V8A中文资料
厂家型号
SM6T6V8A
文件大小
36.63Kbytes
页面数量
3
功能描述
Surface Mount TRANSZORB Transient Voltage Suppressors
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 600W 6.8V Unidirect
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
简称
VISHAY威世
生产厂商
Vishay Siliconix
中文名称
威世科技公司官网
SM6T6V8A数据手册规格书PDF详情
FEATURES
• Low profile package
• Ideal for automated placement
• Glass passivated chip junction
• Available in uni-directional and bi-directional
• 600 W peak pulse power capability with a 10/1000 μs waveform, repetitive rate (duty cycle): 0.01
• Excellent clamping capability
• Low inductance
• Meets MSL level 1, per J-STD-020, LF maximum peak of 260 °C
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
TYPICAL APPLCIATIONS
SM6T6V8A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    SM6T6V8A
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 极性
    Bidirectional
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A