位置:MBR30H100CT > MBR30H100CT详情
MBR30H100CT中文资料
厂家型号
MBR30H100CT
文件大小
81.65Kbytes
页面数量
3
功能描述
High-Voltage Dual Schottky Rectifiers
肖特基二极管与整流器 30A 100V H-Series
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
简称
VISHAY威世
生产厂商
Vishay Siliconix
中文名称
威世科技公司官网
MBR30H100CT数据手册规格书PDF详情
Dual Common Cathode High Voltage Schottky Rectifier
High Barrier Technology for Improved High Temperature Performance
FEATURES
• Power pack
• Guardring for overvoltage protection
• Low power loss, high efficiency
• Low forward voltage drop
• Low leakage current
• High forward surge capability
• High frequency operation
• Meets MSL level 1, per J-STD-020, LF maximum peak of 245 °C (for TO-263AB package)
• AEC-Q101 qualified
• Material categorization: For definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
TYPICAL APPLICATIONS
MBR30H100CT产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MBR30H100CT
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Skyworks Solutions, Inc.
  • 产品
    Schottky Diodes
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 配置
    Crossover Quad
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW