位置:BZW04P342B > BZW04P342B详情
BZW04P342B中文资料
厂家型号
BZW04P342B
文件大小
105.84Kbytes
页面数量
6
功能描述
TRANSZORB® Transient Voltage Suppressors
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 400W 342V 7% Bidir
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
简称
VISHAY威世
生产厂商
Vishay Siliconix
中文名称
威世科技公司官网
BZW04P342B数据手册规格书PDF详情
FEATURES
• Glass passivated chip junction
• Available in uni-directional and bi-directional
• 400 W peak pulse power capability with a 10/1000 μs waveform, repetitive rate (duty cycle): 0.01
• Excellent clamping capability
• Very fast response time
• Low incremental surge resistance
• Solder dip 275 °C max. 10 s, per JESD 22-B106
• AEC-Q101 qualified
TYPICAL APPLICATIONS
BZW04P342B产品属性
  • 型号
    BZW04P342B
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 极性
    Bidirectional
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A
  • 封装/箱体
    DO-214AB
  • 最小工作温度
    - 55 C
  • 最大工作温度
    + 150 C
更新时间:2026-2-26 9:16:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
VISHAY
23+
DO-41
999999
全新原装深圳现货库存,特价·
ST
23+
DO-41
正规渠道,只有原装!
SGSTHOMSON
原厂正规渠道
专注配单,只做原装进口现货
ST
25+
原装,请咨询
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价