位置:150KR20A > 150KR20A详情
150KR20A中文资料
厂家型号
150KR20A
文件大小
166.03Kbytes
页面数量
6
功能描述
Standard Recovery Diodes (Stud Version), 150 A
整流器 SI STND RECOV DO-8 200-1000V 150A 200PV
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
简称
VISHAY威世
生产厂商
Vishay Siliconix
中文名称
威世科技公司官网
150KR20A数据手册规格书PDF详情
FEATURES
• Alloy diode
• High current carrying capability
• High surge current capabilities
• Stud cathode and stud anode version
• RoHS compliant
• Designed and qualified for industrial level
TYPICAL APPLICATIONS
• Battery chargers
• Welders
• Machine tool controls
• High power drives
• Medium traction applications
• Freewheeling diodes
150KR20A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    150KR20A
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 产品
    Standard Recovery Rectifiers
  • 反向电压
    100 V
  • 恢复时间
    1.2 us
  • 正向连续电流
    2 A
  • 最大浪涌电流
    35 A 反向电流