位置:30KP60CA > 30KP60CA详情
30KP60CA中文资料
厂家型号
30KP60CA
文件大小
621.4Kbytes
页面数量
5
功能描述
Axial Lead Transient Voltage Suppressors (TVS)
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 DIODE TVS 30KW 60V BI-DIR R-6
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
UNSEMI
30KP60CA数据手册规格书PDF详情
Description
Features
◆ Glass passivated chip junction in P600 Package
◆ Low leakage
◆ Uni and Bidirectional unit
◆ Excellent clamping capability
◆ 30000W Peak power capability at 10 × 1000µs waveform Repetition rate (duty cycle):0.01
◆ Fast response time: typically less than 1.0ps from 0 Volts to VBR min
◆ Typical IR less than 2μA above 73V.
◆ High Temperature soldering: 260°C/40 seconds at terminals
◆ Typical maximum temperature coefficient ΔVBR = 0.1 × VBR@25°C× ΔT
◆ Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability 94V-0
◆ Matte tin lead–free Plated
◆ Halogen free and RoHS compliant
◆ Typical failure mode is short from over-specified voltage or current
◆ Whisker test is conducted based on JEDEC JESD201A per its table 4a and 4c
◆ IEC-61000-4-2 ESD 15kV(Air), 8kV (Contact)
◆ ESD protection of data lines in accordance with IEC 61000-4-2 (IEC801-2)
◆ EFT protection of data lines in accordance with IEC 61000-4-4 (IEC801-4)
Applications
30KP60CA产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    30KP60CA
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 极性
    Bidirectional
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A